Intro

Jachtárska škola

I. KURZ PRE ZAČIATOČNÍKOV / BEGINNER – 7 dní

Tento kurz vás naučí, ako sa stať „platným“ členom posádky. Denný program počas kurzu je rozdelený na rannú teoretickú prípravu v báze, ktorá pokračuje počas dňa praktickým výcvikom na mori na 10 m plachetniciach s inštruktorom. Naučíte sa okrem iného ako narábať s plachtami, lanami, základné manévre s jachtou, obraty a kotevné manévre. Na jachte sú úlohy podelené na jednotlivé pozície, ktoré si posádka počas dňa strieda. Účastníci sú ubytovaní v báze v komfortnom aparthoteli s bazénom a možnosťou stravovania (ubytovanie a strava nie je v cene), resp. v súkromných apartmánoch (dobrá varianta ak ste pricestovali s rodinou, či priateľmi nejachtármi). Večer je voľno, v báze vládne uvoľnená atmosféra, čaká na vás množstvo nových priateľov so spoločnými záujmami.
V cene: teoretická aj praktická výuka, skriptá, PHM, nocľah na výukovej lodi grátis – treba vopred nahlásiť

V cene nie je: je: pobytová taxa á 1 Eur/osoba a deň, strava, možnosť v apartmánoch blízko bázy, príprava na skúšky (cca 50 Eur/osoba), v prípade záujmu skúšky na kapitanáte a preukaz vodcu malého plavidla (cca 120 €)

Príprava na skúšky nie sú súčasťou tohto levelu kurzu (je súčasťou kurzu pre pokročilých) , pokiaľ si ale želáte skúšky na získanie licencie absolvovať, inštruktor vás pripraví za doplatok 120 €/ osoba. Skúšky sa platia samostatne na kapitanáte cca 120 € / osoba.