Intro

Aktuality

SKI & SAIL

termín na vyžiadanie (program trvá 7 dní)

49

Tieto ostrovy sú najsevernejšou časťou Nórska. Tri ostrovy sú obývané: Špicberg, Hopen a Bjørnøya (Medvedí ostrov). Územie Svalbardu pokrývajú ľadovce a snežné polia. V Longyearbyene trvá polárny deň od 20. apríla do 23. augusta a polárna noc od 26. októbra do 15. februára. Najvyšším vrchom ostrova je Newtontoppen s výškou 1 717 m n.m. ( Wikipedia).


Spoznajte nedotknutú severskú divočinu, plachtite vo fjordoch, vychutnajte si veľkolepé výhľady zo stoviek neobjavených vrcholov, a nakoniec zlyžujte naspäť k vašej jachte. Po dni strávenom výstupom na vrcholy, objavovaním nedotknutej prírody a lyžovaním, vás večer, zatiaľ čo budete na palube jachty odpočívať, skúsený miestny kapitán preplaví cez nové a neprebádané miesta, na ktoré je možné sa dostať len morskou cestou.

Ubytovanie bude zabezpečené na pohodlných jachtách, rovnako ako chutná miestna strava, ktorú bude z čerstvých surovín pre vás kuchár pripravovať a servírovať priamo na palube.

Oblasť: Svalbard, alebo alternatívne Lyngen (Lyngenské Alpy), Lofoten, Vesterålen a Senja

Loď Rok výroby Počet osôb Cena
Delphia 40 2013 6 osôb + sprievodca 2852 EUR/deň / loď
Delphia 40 2013 6 osôb (s vlastným
sprievodcom)
2593EUR/deň / loďV cene je zahrnuté: loď, skipper, ubytovanie, strava a nápoje, prístavné poplatky, palivo, čistenie, ochrana pred polárnymi medveďmi a všetko bezpečnostné vybavenie (v prípade, že požiadate o sprievodcu, je zahrnutý v cene).

Všetky skupiny musia byť sprevádzané certifikovaným sprievodcom. Ak nie je dohodnutý zo strany klienta v rámci skupiny, certifikovaného sprievodcu (UIAGM i. e.) je možné na požiadanie poskytnúť. Plavby a aktivít sa posádky zúčastňujú na vlastné riziko.