Intro

Aktuality

PONTINSKÉ OSTROVY – Vedená flotilová plavba okolo málo známych zaujímavých pontinských ostrovov Ventotene, Ponza a Palmarola.

1/7 - 8/7, 22/7-29/7, 16/9-23/9, 30/9-7/10 a 7/10 -14/10 2023

56

Pontinské ostrovy (tiež známe ako súostrovie Ponza podľa hlavného ostrova) je súostrovie v Tyrhénskom mori neďaleko západného pobrežia Talianska. Ostrovy sú pomenované podľa najväčšieho ostrova celej skupiny - Ponza. Ďalšími členmi súostrovia sú Ventotene, Palmarola, Zannone, Santo Stefano a Gavi.

Súostrovie je výsledkom vulkanickej činnosti a je obývané po tisíce rokov. Etruskovia, ktorí obývali ostrovy do nich vytesali „modré jaskyne“. Povesť hovorí, že súostrovie je zvyškom strateného Tyrhénskeho kráľovstva, ktoré sa potopilo do mora.

Naša vedúca jachta flotily s profesionálnou lokálnou posádkou na palube vás vezme na tie najzaujímavejšie miesta v lokalite pontinských ostrovov a pomôže vám so všetkým, čo budete potrebovať. Ochutnajte typické špeciality miestnej kuchyne a jachtite krásnymi trasami, pozrite si to najlepšie z ostrovov nie ako turisti ale ako lokálni.


Program a trasa plavby:
1. deň: sobota - Procida – Welcome drink a pizza párty


2. deň: nedeľa – Forio – Ischia – Vyplávame smerom na Ischiu a zastavíme sa v prístave Forio. Tu nám pripravia typický recept, ktorý sa traduje z generácie na generáciu (pre tých, ktorí nie sú milovníci králikov, ponúkne sa alternatívne mäso).

Budete ohromení nádherným výhľadom z tejto domácej reštaurácie na vrchole hory. Návšteva tradičnej vínnej pivnice.


3. deň: pondelok – Ventotene – Zakotvíme v krásnom prístave Porto Romano vo Ventotene, malom rybárskom prístave, ktorý ručne vykopali Rimania. V noci si vychutnáme a tradičné jedlo v jednej z miestnych reštaurácií v blízkosti prístavu.


4. deň: utorok – Ponza – Plavíme na ďalší ostrov, Ponza, kde zakotvíme na Pontile Serto a potom sa navečeriame na krásnej terase s výhľadom na more v srdci malej dedinky Santa Maria.


5. deň: streda – Palmarola – Presunieme smerom k Palmarole, osamelému ostrovu, ktorý rozhodne stojí za návštevu, zastávte sa na plávanie v nádherných čistých modrých lagúnach.


6. deň: štvrtok – prístav Ischia – Vrátime späť na Ischiu, ale tentokrát sa zastavíme v hlavnom prístave, kde nás čaká ochutnávka vína v jednom z najstarších vinárstiev na ostrove a bufet z tradičných špecialít v niektorých z nich.


7. deň: piatok - Procida – Náš týždeň zakončíme v prístave Procida a spoločne sa rozlúčime v jednej z miestnych reštaurácií.


Sobota – Procida – Check-out do 9:00 hod.* Program sa môže zmeniť z dôvodu poveternostných podmienok alebo konkrétnych/nepredvídaných udalostí. Do 90 dní pred odchodom môže byť flotila zrušená, ak sa nezúčastnia aspoň 4 lode. *

Náklady na účasť sú 385 EUR na osobu vrátane:
Vedúca jachta, pomoc s kotvením, všetko jedlo a víno uvedené vyššie, ako aj transfery do všetkých reštaurácií a vinárstiev.

* Náklady na jachtu, poplatky za kotvenie a palivo nie sú zahrnuté *
Rezervácie a informácie: My Way sro, yacht charter a cestovná kancelária, Mierova 179,
Bratislava.
charter@myway.sk, +421903435586, www.myway.sk